Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Żywa lekcja historii i sztuki

2017-03-27 08:53:08 (ost. akt: 2017-03-27 09:12:48)

Autor zdjęcia: Archiwum gimnazjum w Dubeninkach

22 marca uczniowie klasy I gimnazjum i szóstej szkoły podstawowej z Dubeninek, pod opieką Iwony Lipiec, Anny Krygier i Mirosławy Czeraszewskiej, uczestniczyli w wycieczce do Suwałk.

Celem wycieczki było obejrzenie filmu pt. „ Maria Skłodowska- Curie” oraz zapoznanie się z twórczością znanego, współczesnego malarza, fotografika Zdzisława Beksińskiego w Muzeum Okręgowym w Suwałkach.

Film w międzynarodowej obsadzie, z niemałym udziałem znanych polskich aktorów jest opowieścią o znanej wszystkim na świecie naszej rodaczce, dwukrotnej Noblistce- Marii Skłodowskiej-Curie. Uczniowie poznali historię życia wielkiej Polki, będącej kobietą z krwi i kości, która opuściła ojczyznę i poświęciła się nauce. Zobaczyli, że oprócz bycia wybitnym naukowcem, kobietą charyzmatyczną i zdecydowaną, była również czułą, kochającą matką i żoną, kobietą pełną dylematów i sprzeczności.

Po obejrzeniu filmu uczestnicy wycieczki zwiedzili wspaniałą wystawę „Świat wizji Zdzisława Beksińskiego – retrospekcja” w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Wszyscy poznali życie artysty, dowiedzieli się o jego twórczości i inspiracjach. Ponadto po wprowadzeniu teoretycznym świadomie obejrzeli niesamowite prace malarskie i fotografie artysty. Prace pełne metafizyczności, pobudzające wyobraźnię oraz stwarzające okazję do refleksji nad życiem i śmiercią.

Po powrocie,już w szkole, na lekcji plastyki uczniowie mieli możliwość w sposób plastyczny podzielić się wrażeniami z obejrzanej wystawy. Wycieczka stanowiła ciekawą i niezwykłą lekcję historii i sztuki.
Iwona Lipiec

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages