Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Sukces gimnazjalisty z Dubeninek

2016-12-12 10:39:49 (ost. akt: 2016-12-12 10:43:34)

1 grudnia 2016 r. w Giżycku odbył się finał IX Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów. Uczeń gimnazjum w Dubeninkach Hubert Gromko został trzecim finalistą tego konkursu.

Tematem tegorocznej edycji konkursu była „Flora Regionu Wielkich Jezior Mazurskich”. Uczeń gimnazjum w Dubeninkach - Hubert Gromko został trzecim finalistą tego konkursu. Wykazał się on dużą wiedzą z zakresu biologii, ekologii oraz umiejętnością rozpoznawania rodzimych gatunków drzew i krzewów na postawie ich liści.

Jednak zanim odbył się finał, 216 uczniów z 15 gimnazjów z terenu 13 gmin wzięło udział w etapie szkolnym. Najlepsi z nich (po 3 uczniów z każdej szkoły) mieli za zadanie wykonać pracę indywidualną – broszurę na temat „Gatunki inwazyjne w moim regionie”.

Następnie, na podstawie ilości punktów za test oraz broszurę, do finału konkursu zakwalifikowano 38 zawodników. Wśród nich byli uczniowie naszego gimnazjum: Hubert Gromko (klasa IIa), Jakub Szeszko (klasa III) oraz Jarosław Jurczyk (klasa III).

Natomiast finał konkursu w Giżycku składał się z dwóch części: testu wiedzy oraz części ustnej, w której udział wzięło 10 gimnazjalistów z najlepszymi wynikami uzyskanymi w teście. Hubert Gromko zakwalifikował się do ścisłego finału razem z dziewięcioma uczniami reprezentującymi szkoły gimnazjalne Regionu Wielkich Jezior Mazurskich.
Anna Krygier

	http://m.wm.pl/2016/12/orig/dsc-0254-352690.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages