Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Stowarzyszenie z Dubeninek podsumowało swoje działania

2016-11-29 09:42:56 (ost. akt: 2016-11-29 09:54:12)

26 listopada w remizie OSP w Dubeninkach odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Czar świętojańskich opowieści", który jest kontynuacją działań "Piknik Noc świętojańska nad Bludzianką".

Wydawałoby się, że tak niedawno bawiliśmy się na plaży gminnej w Kiepojciach na pikniku, a już listopad i przyszedł czas na podsumowania. Trochę dziwnie co prawda mówić o nocy świętojańskiej przy zbliżających się andrzejkach, ale tak to wyszło – zebranie wspomnień oraz wydanie naszej publikacji zajęło nam trochę czasu.

Impreza rozpoczęła się od występów zespołów. Dość licznie przybyli goście, wysłuchali krótkich koncertów w wykonaniu zespołu „Jezioranki” z Wiżajn, kapeli ludowej „Przeroślaki” z Przerośli oraz zespołu ludowego „Rominczanie”. Następnie uczestnicy spotkania otrzymali album opracowany i wydany w ramach projektu.

Wydawnictwo zawiera ciekawe opowieści o obchodach nocy świętojańskiej. Zakończyło się ono poczęstunkiem z tradycyjnymi potrawami i biesiadnymi pieśniami.

Nie zabrakło chętnych do tańca i śpiewów – ciekawe były szczególnie te wspólne, wykonane przez artystów z Wiżajn, Przerośli i Dubeninek.
Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages