środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Ostatnie ślubowanie gimnazjalistów

2016-10-20 13:29:53 (ost. akt: 2016-10-20 13:31:04)

14 października odbyło się w Gimnazjum w Dubeninkach po raz ostatni ślubowanie pierwszoklasistów. 29 osób złożyło ślubowanie, następnie zostali pasowani na uczniów Gimnazjum w Dubeninkach.

Po części oficjalnej nadszedł czas na otrzęsiny. By tradycji stało się zadość, wrota gimnazjum przed uczniami klasy I otworzyli uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami.

Drugoklasiści przygotowali swoim młodszym kolegom wstępny egzamin do gimnazjum ze wszystkich przedmiotów. Losowania "szczęśliwców" dokonywała chodząca Maszyna Losująca. Uczniowie, którzy zdali egzamin szczęśliwi wracali na widownię, zaś ci, którym się noga powinęła, trafiali pod "ściankę", by tam czekać na egzamin poprawkowy z wos-u, czyli wiedzy o szkole.

Niektóre zadania okazały się nie do wykonania, np. zadanie egzaminacyjne z wychowania do życia w rodzinie, uczeń nie był w stanie przewinąć "dziecka". Zrobienie plecaka z wiaderka, sznurka i taśmy też przysporzyło wielu trudności. Jednak większość pierwszoklasistów zadania wykonywała szybko, sprawnie i śpiewająco. Pomocą przy niektórych zadaniach służyła wychowawczyni.

Do egzaminu poprawkowego przystąpiło 12 uczniów, wszyscy zdali. Na koniec został jeszcze udzielony instruktaż wizyty u pani dyrektor. Nie zabrakło też dywanika, na którym obok ucznia stanęła w roli anioła stróża wych. klasy I, by wesprzeć czarną owieczkę. Wizyta nie była jednak taka straszna, choć rekwizyty: ośle uszy, rózgi i worek grochu, nie zapowiadały nic miłego.

Na pamiątkę ostatniego ślubowania pierwszoklasiści otrzymali długopis ze swoim imieniem i z napisem: "Ostatni Gimbus", a także pamiątkowy dyplom. Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages