Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Lekcja w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach

2016-05-23 16:34:32 (ost. akt: 2016-05-23 16:35:54)

Uczniowie kl. I b Gimnazjum w Dubeninkach wraz z nauczycielką Iwoną Lipiec uczestniczyli w ciekawej lekcji w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach.

Uczniowie obejrzeli wystawę malarstwa olejnego w wykonaniu koleżanek i kolegów.

Każdy miał też okazję do zmierzenia się z tą techniką malarską. Dyrektor GCK Teresa Kalinowska przygotowała farby olejne, pędzle, szpachelki i płótno. Ponadto tajniki posługiwania się farbami olejnymi odkryła przed uczniami koleżanka z kl. Ib - Weronika Ostapionek.

Klasy Ia i III odwiedziły wystawę 13 maja. Uczennicą, która wtajemniczała wszystkich w sztukę malowania farbami olejnymi była tym razem Natalia Kalinowska z klasy II.

Wszyscy uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o projekcie oraz zapoznać się z książkami o malarstwie, które można wypożyczyć w miejscowej bibliotece publicznej.

Wystawę prac malarskich nadal można oglądać w Galerii Rękodzieła i Sztuki Ludowej przy Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach.

Na wystawie obok wspaniałych obrazów młodzieży ponadgimnazjalnej podziwiać można również prace obecnych uczniów Gimnazjum w Dubeninkach: Krystyny Aneszko z kl. II, Natalii Kalinowskiej z kl. II , Doroty Małysko z kl. III, Łukasza Grabowskiego z kl. III, Katarzyny Ołów z kl. III, Dominiki Użarowskiej z kl. II, Adriana Wierzchowskiego z kl. III oraz Weroniki Ostapionek z kl. I.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages