Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Spotkanie z pisanką w Żytkiejmach

2016-03-24 09:03:43 (ost. akt: 2016-03-24 16:13:08)

W Niedzielę 20 marca już po raz X miało miejsce w Żytkiejmach „Spotkanie pisanką” organizowane przez filię biblioteczną przy wsparciu świetlicy w Żytkiejmach. Każdego roku ogromnym wsparciem służą również mieszkańcy Żytkiejm, którzy przynoszą różne eksponaty i własne rękodzieła.

Podczas spotkania, jak każdego roku, miała miejsce wystawa prac powstałych podczas „Wiosennych inspiracji” i rękodzieła lokalnych twórców, którzy przynieśli swoje prace związane z Wielkanocą i nie tylko.

Swoje pisanki zaprezentowały panie Alina Grudzińska i Małgorzata Mejsak oraz Zofia Krajewska, która nie pisze, ale je kolekcjonuje. W swojej kolekcji posiada pisanki z różnych regionów i naprawdę jest co podziwiać.

Ogłoszone zostały również wyniki konkursu skierowanego do klas IV-VI na „Tradycyjną pisankę Wielkanocną” i wręczono nagrody.

Na konkurs wpłynęło 67 prac. Komisja w składzie: Magdalena Marzec, Młągorzata Mejsak, Lucyna Goik, Alicja Sawicka, Małgorzata Burba oceniła prace pod względem estetyki, nawiązania do tematy i zastosowanych technik.

Laureatem tegorocznej edycji został Jakub Racis z kl. z V Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach. Drugie miejsce komisja przyznała Aleksandrze Herbst z kl. IV Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach, a trzecie Marcie Woronowicz z kl. V Szkoły Podstawowej w Dubeninkach. Komisja przyznała również 13 wyróżnień.

Równolegle przez cały czas spotkania trwały warsztaty z pisania pisanek woskiem, nad którymi czuwała pani Lucyna Rawinis oraz z tworzenia kwiatów z krepiny, które prowadziła Lucyna Jabłońska. Uczestnicy chętnie skorzystali z rad prowadzących, a krokusy, które szybko zakwitły na stole, każdy mógł sobie zrobić i zabrać ze sobą.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając "url=http://wm.pl/user/register/back/bartoszyce.wm.pl/redirect/profile] Tutaj [/url]". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages