Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Kocham żyć smacznie i zdrowo!

2016-03-24 08:00:00 (ost. akt: 2016-03-24 16:13:34)

Autor zdjęcia: Archiwum gimnazjum

21 marca w Gimnazjum w Dubeninkach uczniowie zagrali w grę edukacyjną "Kocham żyć smacznie i zdrowo". Gra została wykonana przez uczennice z klasy I a, a także przez szkolnego koordynatora programu "Żyj smacznie i zdrowo" – Wiolettę Szeszko.

Do rozgrywki zaproszone zostały 5-osobowe drużyny z każdej klasy, uczniowie wymyślili dla siebie nazwę i ubrali się w koszulki tego samego koloru: klasa I a – Gumisie, klasa I b – Witaminki, klasa II – Mongolscy Przemytnicy Rzeżuchy, klasa III – Crazy Blueberries.

Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów. Grę prowadziła Wioletta Szeszko, pomagały uczestniczki projektu.

Rozgrywki rozpoczęły się od przedstawienia drużyn. Pierwszą konkurencją były pytania z zakresu wiedzy o zdrowiu i sporcie. Zadziwiająco dobrze poradziły sobie wszystkie drużyny, tylko 2 straciły po 1 punkcie.

W kolejnej konkurencji uczestnicy musieli mieć zawiązane oczy, wtedy każdy do ręki dostawał literę, drużyna musiała odgadnąć słowo z otrzymanych liter i je ułożyć. Hasła były pięcioliterowe, tyle ilu uczestników w drużynie: SPORT, MLEKO, JAJKO, OWOCE. Wszystkie zespoły zaliczyły tę konkurencję, a trzecioklasiści za szybkość otrzymali dodatkowy punkt.


Potem były zadania do wykonania, np. Witaminki musiały ułożyć hasło promujące zdrowy styl życia, Mongolscy przemytnicy rzeżuchy – wymienić w ciągu minuty 10 owoców. Zadania okazały się proste.

Konkurencja Kalambury - nieco trudniejsza. Jeden zawodnik musiał w ciągu minuty, rysując, naprowadzić pozostałych na 3 powiedzenia.

Do kolejnej konkurencji (Urodziny) każda drużyna musiała wytypować 2 uczestników, wszyscy usiedli w kole, prowadząca wręczyła prezent zawodnikowi, który w najbliższym czasie będzie miał urodziny. Prezent można było przekazać dopiero po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytanie. Konkurencja trwała 3 minuty, przegrywała drużyna, w której rękach było "drżące" pudełko.

Nie powiodło się tym razem Gumisiom. Jednak uczniowie z klasy Ia zdobyli punkty jako jedyni w konkurencji Kultowy przebój, którym okazał się wiersz "Pomidor". Drużyna wytypowała 3 wersy, powiedziała aż 4, zatem tyle punktów trafiło na jej konto. I to właśnie oni razem z drużyną z klasy II weszli do finału.


Zadaniem finałowym było wytypowanie, ile procent uczniów naszego gimnazjum wypija dzienną dawkę wody. Dane zostały zaczerpnięte z przeprowadzonej wcześniej ankiety. Pierwsze odpowiedzi udzielały Gumisie, drużyna przeciwna mogła tylko powiedzieć: więcej lub mniej.

Gumisie były najbliżej prawdy, zatem to one kręciły "kołem fortuny". Tym samym zwyciężyły. Drużyny otrzymały dyplomy i drobny upominek.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając "url=http://wm.pl/user/register/back/bartoszyce.wm.pl/redirect/profile] Tutaj [/url]". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages