Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Rozgrywki czytelnicze, czyli drugie zadanie już za nami!

2016-02-29 14:18:40 (ost. akt: 2016-03-02 15:08:42)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie klas I Gimnazjum w Dubeninkach pod opieką polonistki Wioletty Szeszko nadal biorą udział w grze czytelniczej "Między nami czytelnikami" prowadzonej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Gra polega na wspólnym działaniu na rzecz krzewienia czytelnictwa.

Za wykonanie zadania 1 w grze czytelniczej "Między nami czytelnikami" uczniowie z Gimnazjum w Dubeninkach mają na swoich kontach po 10 kapsli. Teraz jest szansa na zdobycie kolejnych!

Książkowi Kozacy i Drużyna Książki stanęli na wysokości zadania, w niecały miesiąc wymyślili i zaprojektowali grę na motywach lektur w gimnazjum.

Uczniowie klasy Ia postanowili postawić na lekturę, którą wszyscy lubią i wymyślili grę planszową na motywach "Opowieści wigilijnej" K. Dickensa. Grę nazwali "Pociąg do czytania – w podróży ze Scrooge`em. W wykonaniu gry wzięła udział cała drużyna. Natomiast ich rówieśnicy z Drużyny Książki postanowili opracować grę na motywach lektury, która sprawia im samym trudność, a jest jedną z lektur obowiązkowych, czyli "Krzyżacy" H. Sienkiewicza. Pamiętali również o tym ,że rok 2016 jest Rokiem Sienkiewicza. Nazwali swoją grę "Postaw na mieczyk".

Gdy gry były gotowe, 26 lutego zorganizowane zostały "Rozgrywki czytelnicze". Do zabawy zgłosiły się 3-osobowe zespoły z każdej klasy. W pracowni polonistycznej ustawione zostały 2 stanowiska do rozgrywek.

Dwie rundy rozgrywek wyłoniły półfinalistów każdej gry, w półfinale drużyny musiały wykonać rozstrzygające zadanie: w biografii Dickensa znaleźć 3 błędne informacje lub podać znaczenie archaizmów z "Krzyżaków".

Zwycięzcy gry "Pociąg do czytania – w podróży ze Scooge`em" w finale musieli się zmierzyć ze zwycięzcami gry wykonanej przez Drużynę Książki. Zadanie finałowe polegało na dopasowaniu nazwiska pisarza/poety do zdjęcia. Każda zwycięska drużyna otrzymała w pudełku 12 zdjęć i nazwisk. Obie drużyny poradziły sobie wspaniale. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę "Rozgrywek czytelniczych", wygrali drugoklasiści. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Rozgrywki spodobały się uczniom, na zakończenie pytali, kiedy następne.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages