Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Cud cichej nocy, czyli koncert kolęd i pastorałek w Dubeninkach

2016-01-07 12:05:27 (ost. akt: 2016-01-07 12:16:16)

Autor zdjęcia: Archiwum SP

22 grudnia w Gimnazjum w Dubeninkach odbył się Koncert kolęd i pastorałek "Cud cichej nocy". Uroczystość przygotowana została przez grupę gimnazjalistów i uczennice ze szkoły podstawowej.

Nad całością uroczystości czuwały nauczycielki Mariola Bernatowicz i Wioletta Szeszko. Społeczność szkolna, zaproszeni goście, a także rodzice mogli poczuć magię świąt, kolędując razem z wykonawcami.

Usłyszeliśmy łącznie 11 utworów, przeważnie były to znane polskie kolędy, wykonania były solowe, w duetach lub w grupach. Na koniec wszyscy uczestnicy projektu wraz z opiekunami zaśpiewali "Cichą noc", przełamali się opłatkiem z zaproszonymi gośćmi.

Uczniowie nad zrealizowaniem koncertu pracowali w pięciu grupach przez 3 miesiące. Były dwie grupy śpiewające, grupa scenograficzna, informacyjna i grupa sprzętowców.

Grupy pracowały nad innymi zadaniami, które jednak tworzyły całość. Praca każdego uczestnika projektu miała duże znaczenie. To był jeden z głównych celów projektu, by uczniowie nauczyli się pracy w zespole, poczuli się odpowiedzialni za pracę własną i innych członków grupy.

Chciałyśmy również, by prezentacja projektu zintegrowała całą społeczność szkolną, ośmieliła młodzież do publicznych występów, a przede wszystkim miałyśmy na celu kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie bożonarodzeniowym. Cele zostały osiągnięte. Prezentacja wyników projektu spotkała się z wielkim zainteresowaniem u odbiorców, przez co uczestnicy projektu poczuli się spełnieni i pewni dobrze wykonanej pracy.
W. SzeszkoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages