Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wielkie serca gimnazjalistów z Dubeninek

2015-12-21 15:13:41 (ost. akt: 2015-12-21 15:16:53)

W Gimnazjum w Dubeninkach jest niewielu uczniów (około stu), ale za to jakich! Wszyscy mają Wielkie Serca, wrażliwe na cierpienie innych. Co roku ta wrażliwość przekuwana jest na czyny.

W tym roku cała społeczność gimnazjalna na przełomie listopada i grudnia wzięła udział w XVI już edycji akcji „Góra grosza”. Akcję na terenie szkoły przeprowadził samorząd uczniowski kierowany przez Mariolę Bernatowicz. Zebrano aż 157,67 zł w grosiakach! Pieniądze stanowią pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swoich rodzinach.

W dniach 7 i 8 grudnia bieżącego roku odbyła się też w naszej szkole akcja charytatywna na rzecz Julii Koronkiewicz. W tych dniach odbyła się nazwana przez uczniów jako “mikołajkowa” zbiórka pieniędzy dla Julii. Inicjatorką akcji była jedna z uczennic klasy II gimnazjum Natalia Świtaj, która wraz z dwiema koleżankami z klasy Pauliną Dembowską i Darią Sienkiewicz, przygotowały ją i przeprowadziły. Wszystko odbyło się za zgodą pani dyrektor Wandy Werchowicz pod opieką nauczycielki Anny Pojawa.

Uczennice przygotowały ciasteczka, babeczki i ozdoby choinkowe, które otrzymywały osoby wpłacające pieniążki (do puszki). W zbiórce uczestniczyli uczniowie oraz pracownicy Gimnazjum w Dubeninkach. W sumie zebrano 143 zł. Pieniądze zostały przekazane jako darowizna na rzecz Julii Koronkiewicz.

Ponadto cała społeczność gimnazjalna przygotowała 52 kartki świąteczne z najlepszymi życzeniami mieszkańcom ośrodków dla bezdomnych, najuboższych oraz uzależnionych.

Najwięcej kartek wykonała uczennica Zuzanna Radzewicz z klasy II. Przeprowadzeniem akcji na terenie gimnazjum zajęła się nauczycielka Iwona Lipiec, zaś całą akcję w szkole podstawowej prowadziła nauczycielka Beata Staśkiewicz.

Obecnie nasi gimnazjaliści przygotowują się jako wolontariusze do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszyscy bardzo chętnie pracują dla innych potrzebujących i sami wychodzą z inicjatywą wzięcia udziału w kolejnych akcjach.
Iwona Lipiec

http://m.wm.pl/2015/12/orig/go-ra-grosza-283965.jpg
http://m.wm.pl/2015/12/orig/kartki2-283968.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages