Mistrz Polski pracuje w Dubeninkach

2015-10-09 13:41:55(ost. akt: 2015-10-09 13:43:47)
3 października w obiektach sportowych 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.
To już druga tego typu impreza, która zrzesza wszystkie służby mundurowe takie jak: wojsko, policja, straż pożarna, służba więzienna, straż graniczna, BOR, ABW.

Łącznie w zawodach startowało 80 funkcjonariuszy. Warmińsko – Mazurski Oddział Straży Granicznej reprezentował kpr. Kamil Wojciechowski – funkcjonariusz z placówki w Dubeninkach.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Zawodnik z Dubeninek z wynikiem 200 kg zajął I miejsce i tym samym zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii do 85 kg. Pokonał obecnego mistrza świata i Europy z Federacji WPA.
Wygranych dekorował płk Kazimierz Łucki.