Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Dubeninki: Teraz młodzież ma lepszy start

2015-07-29 12:45:09 (ost. akt: 2015-07-29 12:50:03)

W piątek, 24 lipca, w Dubeninkach odbyło się podsumowanie projektu, który miał pomóc młodzieży z małych miejscowości w lepszym starcie w dorosłe życie.

Projekt skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Trwał pół roku. Przewidywał szkolenia z zakresu savoir-vivre, doradztwa zawodowego, warsztatów malarskich. Młodzież spotykała się z osobami, które chciała zaprosić, by pomogli im w znalezieniu się w nowej rzeczywistości.

Na uwagę zasługują prace uczestników biorących udział w warsztatach malarskich prowadzonych przez Teresę Ołów. Nikt nie spodziewał się, że mieli oni do czynienia z malarstwem pierwszy raz w życiu. Ich prace były niesamowite.
— To nie była młodzież uzdolniona plastycznie — mówi Teresa Ołów. — Rzuciliśmy wszystkich na wielką wodę. Powiedziałam, jak się maluje, dałam instrukcje. Dostały farby, płótno. Zachęciłam je do malowania szpachlą. Mała kielnia zastąpiła pędzel. Mieszaliśmy kolory i układaliśmy na płótno tak, jakbyśmy szpachlowali ściany.

W ramach szkolenia z zakresu savoir-vivre dziewczyny uczyły się chodzić na wysokich obcasach, chłopcy poznali tajniki wiązania krawata. W projekcie udział wzięło 15 osób.

Sprzątanie nie należy do ulubionych prac domowych, dlatego też odbyły się i takie. Miejmy nadzieję, że teraz uczestnicy chętnie zabierają się do porządków domowych. W podsumowaniu panowała miła i przyjazna atmosfera. Koordynator podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do projektu. Był posiłek, kawa, herbata, pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

Czas umilił występ Arkadiusza Szulca oraz harcerzy, którzy w tym czasie przebywali na obozie w miejscowości Bludzie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages