Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Festyn w Dubeninkach

2015-07-13 18:10:54 (ost. akt: 2015-07-23 09:36:13)
Nie zabrakło malowania twarzy dla najmłodszych uczestników

Nie zabrakło malowania twarzy dla najmłodszych uczestników

Autor zdjęcia: Anna Truchan

W sobotę przy Szkole Podstawowej w Dubeninkach odbył się festyn z okazji 400- lecia powstania wsi.

Na początku wystąpił zespół Rominczanie, potem Przeroślaki i Onegdaj. Uczestników rozweselił kabaret "Zza lasu". Na stadionie można było zapoznać się ze sprzętem jakim dysponuje tutejsza ochotnicza straż pożarna i straż graniczna. Najmłodsi uczestnicy mogli szaleć na trampolinie, kulkach. Było malowanie twarzy. Stowarzyszenie "Żytkiejmska Struga" oraz Stowarzyszenie "Głos Puszczy Rominckiej" zadbali o podniebienia uczestników, którzy mogli posilić się ich specjałami.

Sołtys Dubeninek Małgorzata Bernatowicz zadbała o pamięć historyczną wsi. Na zamieszczonych tablicach można było pozać historię Dubeninek. Chętni mogli wziąć udział w konkursie.
Zaprezentowała się również młodzież z Dominus Ignis z Dubeninek, Fireball z Żytkiejm i Flash Zone z Gołdapi. Zespół Anders zapewnił zabawę taneczną. Festyn zakończył pokazem sztucznych ogni.
Organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages