Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

„Kieruj się rozsądkiem”

2014-05-01 21:20:34 (ost. akt: 2014-05-01 21:24:02)

Gołdapscy policjanci aktywnie włączyli się w propagowanie bezpiecznych zachowań na drogach powiatu. W ramach akcji „Kieruj się rozsądkiem” funkcjonariusze organizują spotkania aby uświadomić m.in. seniorów, motocyklistów i pieszych, że prawidłowe zachowania na drodze mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo.

Gołdapscy policjanci aktywnie biorą udział w kampanii "Kieruj się rozsądkiem" realizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze Środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Główny cel kampanii to uświadomienie, że prawidłowe zachowania na drodze, życzliwość i brak agresji pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W ramach akcji policjantka Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przy współpracy z bibliotekami publicznymi powiatu gołdapskiego zorganizowała spotkania dla seniorów, które odbyły się w poszczególnych bibliotekach w Baniach Mazurskich, Grabowie, Dubeninkach i Żytkiejmach, i w całości poświęcone były wspomnianej kampanii.

W trakcie dyskusji policjantka zachęcała seniorów do poświęcenia większej uwagi i dbałości o własne bezpieczeństwo na drodze, do okazywania większej życzliwości oraz powstrzymania się od agresji i przestrzegania przepisów prawa. Ponadto przypomniała jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych i kierujących jednośladami są elementy odblaskowe noszone na odzieży wierzchniej.

Dodatkowo st. asp. Marta Andruczyk zapoznała również przybyłych na spotkania z regulaminem konkursu literackiego pn. "Opowiem ci bajkę", który został ogłoszony przez miejscową komendę Policji wraz z bibliotekami powiatu gołdapskiego w ramach prowadzonej kampanii.

Tylko ciekawe informacje:
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na goldap.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages