Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Noc w szkole 2

2013-03-05 12:53:47 (ost. akt: 2013-03-05 12:57:04)

W nocy z 1 na 2 marca w Gimnazjum Dubeninkach miał miejsce biwak w szkole. Jak za pierwszym razem, tak i teraz przyświecał temu wydarzeniu ważny cel. Promowaliśmy zdrowe żywienie, gotowanie, wspólne spożywanie posiłków i niemarnowanie pożywienia w ramach programu "Żyj smacznie i zdrowo". Dalej też TRZYMAMY FORMĘ!

Organizatorami biwaku byli: Wioletta Anna Szeszko, Anna Krygier i Andrzej Trąbka, współorganizatorami zaś mogli się poczuć sami uczniowie, ponieważ klasa I odpowiedzialna była za przygotowanie zdrowych posiłków: kolacji i śniadania; natomiast dwóch chłopców z klasy II a zorganizowało podchody pod hasłem: "Ocalmy od zapomnienia zasady zdrowego żywienia".

Na tych, którym się to udało, czekała zdrowa nagroda do podziału – jabłko. Mimo panujących w szkole ciemności, rozświetlanych jedynie nikłym blaskiem latarki, wszystkim grupom udało się odnaleźć zasady i je zapamiętać. Przewodnikiem tej trudnej przeprawy było… Zdrowe Żywienie, o którym wielu zapewne już nie pamięta. Zatem odkrycie na nowo jego zasad i przekazywanie ich innym jest szczytnym celem.


Zasady zdrowego żywienia wspaniale znają uczniowie klasy I, którzy w ramach konkursu zaplanowali menu, zakupili potrzebne produkty i przygotowali wspólnie zdrową kolację, a rano śniadanie. Następnie zaprosili pozostałych uczestników biwaku do wspólnego spożywania posiłku. Na stołach królowały przede wszystkim warzywa i owoce w różnych postaciach: były zielono-czerwone kanapki, kolorowe sałatki warzywne i owocowe, a także tosty z dżemem. Na śniadanie miał być tylko jogurt naturalny z owocami, ale by nie marnować jedzenia, dokończone zostały dania z kolacji.

Ta noc okazała się bardzo twórcza. Gimnazjaliści wykonywali plakaty, kręcili film i wymyślali wydarzenia społeczne na konkurs w ramach programu "Żyj smacznie i zdrowo". Wiedząc, jak ważny jest ruch w życiu, zadbaliśmy też o ciało, by FORMĘ TRZYMAŁO! Rozegraliśmy kilka meczów siatkówki, ćwiczyliśmy aerobik, a także sprawdzaliśmy siłę naszych rąk.

Zmęczeni srodze (tylko opiekunowie) obejrzeliśmy horror (i znowu niestraszny) i nareszcie zasnęliśmy( nareszcie się tyczy tylko uczniów), by za 3 godziny (o zgrozo!) wstać na dźwięk pobudki. Biwak zakończył się o 8:30.

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu goldap.wm.pl. lub poczty e-mail: goldap@gazetaolsztynska.pl

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli w regionie: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages